Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Akcja Czytaj PL

plakat akcji

Miesiąc listopad dla miłośników czytania kojarzony jest z projektem Czytaj PL. Jest to jedna z największych akcji czytelniczych w Polsce.

W zeszłorocznej, rekordowej odsłonie Czytaj PL blisko 165 tys. razy pobrano bezpłatne ebooki i audiobooki. Wspomnienie tak wielkiego zaangażowania czytelników dodaje wiatru w żagle i zagrzewa do pracy nad następną edycją, która zacznie się już 2 listopada. Nasza szkoła także dołączyła do wsparcia tego projektu poprzez udostępnienie informacji jak najszerszej grupie odbiorców.

W tym roku w ramach akcji udostępniona zostanie jedna biblioteka, pełna atrakcyjnych i różnorodnych tytułów w myśl przyświecającej zasady, że każdy, bez względu na wiek, powinien czytać to, co go zainteresuje – wierzymy, że po literaturę young adult mogą sięgnąć nie tylko nastolatkowie, ale również ich matki, ojców zaś może porwać lektura wciągającego romansu. Niezależnie od indywidualnych preferencji osób czytających, w bezpłatnej wypożyczalni ebooków i audiobooków, która zostanie udostępniona tej jesieni, każdy znajdzie coś dla siebie – będzie ona liczyła aż 18 starannie wyselekcjonowanych, atrakcyjnych tytułów.

To, co pozostaje niezmienne, to całkowita bezpłatność akcji. Aby wziąć w niej udział, wystarczy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik .

Liczymy na Wasze zaangażowanie i mamy nadzieję, że tegoroczna odsłona Czytaj PL powtórzy, a może nawet pobije sukces ubiegłorocznej edycji.

Biblioteka szkolna

Powrót na początek strony