Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Dzień Kobiet

kwiaty

Ach, co to był za wspaniały dzień… Męska część społeczności szkolnej bardzo się postarała, by zadbać o damską część szkoły. Już od rana pięknie wystrojeni uczniowie witali wszystkie Panie uśmiechem, życzeniami i kwiatami. Słodki poczęstunek umilał nam dzień. Klasa 3 LC przygotowała świetne konkursy i odwiedziła każdą klasę. Do wygrania były bony, np.: dodatkowe nieprzygotowanie czy podpowiedź nauczyciela na sprawdzianie. Było o co walczyć, a dla większości uczennic był to wymarzony prezent. W sali gimnastycznej Panowie z Kuźni Formy pokazali, jak dbać o zdrowy styl życia, ćwicząc na siłowni, a „wyciskając sztangi” uczestnicy zajęć wygrali miesięczne karnety do wspomnianej siłowni. Ale to nie był koniec atrakcji. Klasa 6 a wraz z wychowawczynią przygotowała spektakl „Z Kobietami źle, bez nich jeszcze gorzej”, który rozbawił i wzruszył jednocześnie wszystkich oglądających. Przedstawienie dostarczyło nam wielu pozytywnych emocji, a gra aktorska była na mistrzowskim poziomie. Dodatkowo każda klasa świętowała ten wyjątkowy dla kobiet dzień w swoim gronie. Jedno jest pewne i niepodważalne: Chłopcy zachowali się jak prawdziwi dżentelmeni.

Świętowanie przedłużyliśmy,  i w czwartek w klubie szkolnym odbyła się lekcja z kosmetologiem Panią Sylwią Jagielską, która wytłumaczyła uczennicom pierwszych klas liceum,  jak dbać o młodą cerę i wykonać subtelny makijaż. To była wartościowa i ciekawa lekcja, gdyż nasza cera wymaga właściwej pielęgnacji.

Kończąc, zacytuję słowa Pierre de Brantome „Świat bez Kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” i nieskromnie myślę, że to chyba prawda….. Panowie, dziękujemy!

Kamilla Brodzik

Powrót na początek strony