Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

ERASMUS+ w Rumunii

logo erasmus plus

Uczniowie z klasy 3LB wraz z panią Igą Maciak wzięli udział w projekcie Erasmus+ odbywającym się w rumuńskim mieście Iasi.

Tematem projektu była Anty-dyskryminacja oraz Social Media. Brali w nim również udział uczniowie i studenci z Czech oraz Bułgarii. Mogliśmy dowiedzieć się więcej o tych państwach na wieczorkach kulturowych oraz sprawdzić swój język angielski w praktyce, gdyż każde zadanie, które wykonywaliśmy w ramach projektu, wymagało współpracy w wielonarodowościowej grupie. Organizatorzy z Rumunii zadbali, abyśmy się nie nudzili. Braliśmy udział w zajęciach związanych z projektem, grach terenowych i zwiedzaniu miasta.  Wzięliśmy udział w obchodach Dnia Rumunii oraz wolontariackiej gali rozdania nagród. Zwieńczeniem projektu było wręczenie certyfikatów Youth Pass.

Powrót na początek strony