Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Finaliści XII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

image1.jpg

Miło nam poinformować, że czworo uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Renaty Marcinko uzyskało tytuły finalistów XII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego zorganizowanego przez Katedrę Logiki Instytutu Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W etapie finałowym uczestniczyli: Gabriela Jońska i Adam Franciszek Wojtowicz – tegoroczni maturzyści z klasy 4 LA oraz Mateusz Kasperski i Adam Lasota - uczniowie z klasy 3 LB.

Celem konkursu jest rozwój sprawności logicznych oraz popularyzacja wiedzy o logice jako nauce o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli. Uczestnicy zmagań konkursowych na każdym etapie musieli się zmierzyć z kilkudziesięcioma zadaniami wymagającymi sprawności myślenia, poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń.

Gratulujemy finalistom i życzymy kolejnych naukowych sukcesów!

Powrót na początek strony