Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Międzynarodowy Dzień Ziemi

gazetka ścienna o ekologii

W dniu 21 kwietnia 2023 r. klasa 1LC przeprowadziła kampanię edukacyjną w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi dla uczniów naszej szkoły. W ramach wydarzenia przygotowaliśmy szereg ciekawych materiałów edukacyjnych, z którymi zapoznaliśmy kolegów z liceum. Uczniowie szkoły podstawowej brali udział w zajęciach,które przeprowadziliśmy dla nich tego dnia. Przedsięwzięcie miało na celu zwrócenie uwagi naszych kolegów na problemy:

  • Jak dbać o środowisko?
  • Jak oszczędzać wodę i energię?
  • Jakie jest znaczenie  nawyków ZERO WASTE?
  • W jakim calu segregować odpady?

Ta kampania zachęciła uczniów naszej szkoły do angażowania się i poszerzania wiedzy o środowisku. Mamy nadzieje, że zainteresowaliśmy uczniów problemami zawiązanym ze środowiskiem przyrodniczym, a dbałość o naszą planetę będzie nam towarzyszyła każdego dnia.

Powrót na początek strony