Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

,,Piórem i Pazurem” - konkurs kaligraficzny

Image00001 (1).jpg

,,Nie cofniemy czasu ani nie powstrzymamy inwazji komputerów, ale chcemy przypomnieć ludziom, że istnieje pewne narzędzie - odręczne pismo, które nadal potrafi zachwycić i zbudować most prowadzący do drugiego człowieka”. Tak brzmi idea VII Ogólnopolskiego Konkurs Kaligraficznego, który odbył się w Warszawie.

Mamy przyjemność poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły Łucja Balcerek i Wiktoria Widłak z klasy 2LC otrzymały tytuły finalistek. Konkurs przebiegał w trzech etapach, na każdym z nich uczestnicy musieli wykazać się opanowaniem umiejętności pięknego pisma odręcznego i szczególnym wyczuciem estetyki. Na finał przybyli uczniowie z całej Polski wyłonieni spośród 4363 uczestników I etapu i ponad 1700 biorących udział w półfinale. Licealistki przygotowywały się do konkursu pod opieką pani Renaty Marcinko. Mistrzyniom kaligrafii serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych na Facebooku ,,Piórem i Pazurem”.

Powrót na początek strony