Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Projekt "Szlakiem świąt narodowych"

W tym roku w naszej szkole rozpoczęliśmy projekt "Szlakiem świąt narodowych", który będziemy realizowali przez cały rok 2021/2022.
Nasza inicjatywa ma na celu przybliżenie przez uczniów klas starszych ich młodszym ko-legom najważniejszych wydarzeń z historii Polski oraz wyjaśnianie znaczenia uroczystego i osobistego obchodzenia świąt narodowych.
Pierwszym działaniem w ramach przedsięwzięcia było zapoznania uczniów z historią patrona naszej szkoły - Komisji Edukacji Narodowej. Zajęcia na  ten temat w klasach 2A i 2B przeprowadziły uczennice Dorota Grzegorczyk i Malwina Paprota z klasy 3 liceum.
Dzieci poznały historię założenia KEN i jej znaczenie. Na przykładzie pracy swojej wychowawczyni szukały związków między omawianym wydarzeniem a dzisiejszą edukacją. W trakcie zajęć młodsi uczniowie wykazywali zainteresowanie, dużą aktywność i ogromną kreatywność.
Następnym świętem narodowym, które Malwina i Dorota będą przybliżały, tym razem pierwszoklasistom, będzie Odzyskanie Niepodległości.

Powrót na początek strony