Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Święto poezji w KEN-ie

uczestnicy konkursu

4 kwietnia w naszej szkole odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej. W progi „dziewiątki” zawitali uczniowie z  Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i  Puław. Honorowy patronat nad konkursem objęła dyrektor ZSO nr 1 im. KEN w Puławach, p. Agnieszka Czarnota.

Recytacji przysłuchiwała się komisja oceniająca w składzie: p. Aleksandra Kozak- Kotowska  – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach, p. Mariola Błazik – wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach, p. Agnieszka Cichocka - kierownik Działu Amatorskiego Ruchu Artystycznego POK „Dom Chemika”. Komisja wysłuchała 30 recytatorów prezentujących wybrane wiersze wybitnej polskiej poetki.

Pierwsze miejsce wśród uczniów szkół podstawowych zdobyła Luiza Mazurek  reprezentująca POK „Dom Chemika”. Drugą nagrodę otrzymała Laura Pema Muszyńska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzu Dolnym, zaś trzecie miejsce zajęła Barbara Cecylia Paluch również ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzu Dolnym.

Natomiast trzy pierwsze miejsca wśród uczniów szkół ponadpodstawowych zajęli licealiści z naszej szkoły: pierwsze - Róża Wojtaś z kl. II LC, drugie - Jagoda Jóźwik z kl. I LA, a trzecie - Małgorzata Rybczyńska z kl. II LF.  Wyróżnienia otrzymali: Klara Pietras reprezentująca POK „Dom Chemika” oraz uczniowie naszej szkoły: Anna Pokorska z kl. I LA. Maria Michalska z kl. I LE i Patryk Wojtaś z kl. III LA.
Nagrody w konkursie ufundowali: Urząd Miasta Puławy, Wydawnictwo Nowa Era oraz Rada Szkoły ZSO nr 1w Puławach . Dziękujemy!
Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego: p. Renatę Marcinko, p. Marzennę Sytę , p. Agnieszkę Wójcicką i p. Renatę Bany.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok na kolejne spotkanie z poezją naszej noblistki.

Powrót na początek strony