Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

„Z kobietami źle, bez nich jeszcze gorzej”

Występ uczniów

„Z kobietami źle, bez nich jeszcze gorzej” to tytuł przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy 6 a i dedykowany kobietom i mężczyznom z okazji ich święta. Spektakl cieszył się tak dużą popularnością, że był wystawiany kilkukrotnie w klubie szkolnym.

Mając też na uwadze uwrażliwianie uczniów na potrzeby drugiego człowieka, przedstawienie zostało zaprezentowane mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Żyrzynie i spotkało się z ogromnym uznaniem jego mieszkańców. Wydarzeniu towarzyszyły niesamowite, niezwykle pozytywne emocje. Nie tylko podopieczni mieli łzy radości w oku, nasi uczniowie też byli wzruszeni i poruszeni reakcjami gospodarzy. Na koniec chłopcy złożyli życzenia i wręczyli mieszkankom kwiaty z bibuły wykonane przez uczniów naszej szkoły oraz poczęstowali słodkościami, co dostarczyło dodatkowych wzruszeń. Młodzi artyści po tak ogromnych przeżyciach zdecydowali, że ponownie zawitają z wizytą do DPS-u i przygotują dla jego mieszkańców kolejne występy. My już na nie czekamy.

To jednak nie koniec „tourne” szóstoklasistów. 24 marca uczniowie mieli okazję gościć  uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Puławskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób  Niepełnosprawnych oraz uczniów z Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do pracy i Rehabilitacja 25 +. No i tu się dopiero działo!!! Przedstawienie dostarczyło wszystkim wielu emocji, a piosenki wykonywane przez naszych artystów porwały gości do tańca. Widok radości i szczęścia u osób niepełnosprawnych, a także wzruszenie i wielka empatia młodych aktorów, spowodowały, że wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci nas wszystkich.  Jesteśmy przekonani, że dzięki takim spotkaniom świat, choć na chwilę, staje się piękniejszy.

Jesteśmy bardzo dumni z postawy naszych uczniów i cieszymy się, że ich występ dostarczył wszystkim tyle radości.

Powrót na początek strony