Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Dzień Dziecka

uczniowie podczas zabawy

Dzień Dziecka to święto, na które wszyscy uczniowie czekają z niecierpliwością przez cały rok! Poza klasowymi obchodami 1 czerwca, ogólnoszkolne świętowanie odbyło się w tym roku 2 czerwca podczas pikniku. Szkolne obchody dla młodszych uczniów SP  były podzielone na strefy zabaw, natomiast licealiści w tym dniu bawili się na boisku szkolnym, rozgrywając turniej międzyklasowy w piłkę nożną. Najlepsza okazała się klasa 1 LB.

Na wszystkich uczniów czekał poczęstunek: wata cukrowa, popcorn, kiełbaski z grilla i napoje. Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej mogli zaprezentować swoje sceniczne talenty w konkursie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Nie dało się ukryć, że w niektórych drzemią prawdziwe talenty, a charakteryzacje niektórych były godne podziwu. Jury musiało podjąć naprawdę trudne decyzje i wytypować najlepsze zespoły. Konkurs wygrali przedstawiciele klasy 6 a z piosenką prosto z Eurowizji Cza cza cza Käärijä.
Podczas pikniku odwiedzili nas funkcjonariusze Policji i przekazali uczniom ważne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacji, na które już chyba wszyscy czekają z niecierpliwością.

Na najmłodszych uczniów naszej szkoły czekały ciekawe strefy zabaw. Było malowanie buziek, plecenie kolorowych warkoczyków, tańce, konkursy sportowe i umysłowe, przygotowano strefę plastyczną. Uczniowie mogli również zabawić się w animatora i puszczać ogromne bańki mydlane. W konkursach brali udział nie tylko uczniowie, nauczyciele również próbowali swoich sił, bo przecież w każdym z nas drzemie dziecko. Nagrody przekazała nam Fundacja „ Witaj w moim świecie”.

Podczas pikniku rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą budkę lęgową i tu miła niespodzianka: wpłynęły 23 prace i wszystkie uzyskały I Miejsce! Nagrody ufundowała Grupa Azoty Puławy.

Finałem pikniku było piana party, które każdemu, i młodszemu i starszemu, sprawiło wiele radości.

Pogoda dopisała, humory i energia też były, dzieci zmęczone, ale zadowolone.

Kolejny dzień Dziecka już za rok.

Powrót na początek strony