Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Aleksander Hostman – finalistą 47. Olimpiady Języka Angielskiego!

Aleksander Hostman na tle wystawy o historii szkoły

Z dumą informujemy, że Aleksander Hostman z klasy 4LA, jako jedyny uczeń z naszej szkoły, zakwalifikował się do etapu centralnego 51. Olimpiady Języka Angielskiego w roku szkolnym 2022/23.

Nasz uczeń znakomicie poradził sobie na etapie okręgowym zarówno na egzaminie pisemnym jak i ustnym. Tym samym uzyskał zaszczytny tytuł finalisty. Wraz z nim, przysługują mu niebagatelne  uprawnienia - celująca ocena na koniec roku z konkursowego przedmiotu. Status finalisty i laureata kwalifikuje również do wpisania wyniku 100% z języka angielskiego na świadectwie maturalnym bez konieczności podchodzenia do tego egzaminu.

W olimpiadzie wyłoniono 55 finalistów w skali kraju. Aleksander wywalczył sobie miejsce w tym ścisłym gronie jako jedyny przedstawiciel naszej szkoły na przestrzeni wielu lat, a także  jako jedyny reprezentant Puław na etapie centralnym w tym roku.  
Część pisemna OJA jest niezwykle trudna, a kryteria oceniania nie dopuszczają najmniejszych uchybień. Uczestnik musi reprezentować perfekcyjną znajomość gramatyki, słownictwa, kolokacji, błyszczeć wymową, płynnością, wnikliwą znajomością literatury brytyjskiej i amerykańskiej, a także obeznaniem z kulturą, historią i bieżącymi wydarzeniami w obu krajach.
Fakt zakwalifikowania się do etapu centralnego jest wielkim sukcesem naszego ucznia na polu języków obcych. Gratulujemy mu rozległej wiedzy, intelektualnej wirtuozerii i wyjątkowego talentu językowego oraz trzymamy kciuki i mamy wielką nadzieję na tytuł laureata na etapie centralnym.

Ewa Lipowska-Szymańska

Powrót na początek strony