Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Czytanie, to jest umiejętność. Piękne czytanie - to sztuka. Pokazali to uczniowie z klas 2-3 Szkoły podstawowej.

uczestnicy konkursu

W ostatnich dniach marca odbył się szkolny konkurs o tytuł Mistrza Pięknego Czytania dla klas 2 – 3. Uczestniczyli w nim najlepiej czytający reprezentanci klas wytypowani w eliminacjach klasowych. Uczniowie w pierwszym etapie, czytali fragmenty swoich ulubionych książek. Drugi etap polegał na przeczytaniu fragmentu książki wytypowanej przez komisję. Ocenie podlegało: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja, interpretacja oraz ogólny wyraz artystyczny czytanego tekstu. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom czytania.

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania w roku szkolnym 2022/2023 zdobyli:
I miejsce: Julia Burek i Maja Mróz klasa 3A
II miejsce: Iga Turak klasa 2A
III miejsce: Jakub Krzyżostaniak klasa 2B

Wyróżnienia przyznano:

Kaja Kostka klasa 2C i Amelia Walasek klasa 3B

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy godnego reprezentowania swoich klas oraz życzymy czerpania wielu przyjemności i wzruszeń płynących z czytania książek.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe!!!

Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna.

Powrót na początek strony