Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Do przodu, Polsko!

uczniowie

Radośnie, ale też poważnie i z zadumą świętowaliśmy 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Młodzież klas licealnych uczestniczyła w ciekawym spotkaniu, prelekcji Pana Zbigniewa Kiełba, historyka Ziemi Puławskiej, który od trzydziestu lat z pasją zgłębia tajemnice wojen światowych XX wieku.

W ramach obchodów tradycyjnie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze przy pamiątkowej płycie poświęconej pamięci mjr. Zbigniewa Antonowicza.

Zwieńczeniem wydarzenia było przekazanie naszej szkole na ręce Pani Dyrektor Agnieszki Czarnoty najnowszej publikacji „Straceni, przywróceni pamięci. Oficerowie Wojska Polskiego i funkcjonariusze Policji Państwowej związani z 2. Pułkiem Saperów Kaniowskich – ofiary Zbrodni Katyńskiej”, której autorem jest dzisiejszy prelegent.

Uczniowie szkoły podstawowej przy akompaniamencie polskich pieśni wojskowych zaprezentowali pokaz mody patriotycznej w różnych wydaniach. Jak łatwo zgadnąć, dominowały kolory biało-czerwone, a my mogliśmy zobaczyć stroje ludowe z różnych regionów Polski oraz m.in. kibiców naszej reprezentacji, policjantów, pilotów i przedstawicieli innych służb mundurowych.

Następnym wydarzeniem był Quiz o Polsce, który cieszył się dużym zainteresowaniem i pokazał, że uczniowie naszej szkoły doskonale znają swoją Ojczyznę.

Kulminacyjnym punktem obchodów było wspólne odśpiewanie o godzinie 11:11 przez całą społeczność szkolną Hymnu Narodowego.

Duma, radość i pamięć tego dnia towarzyszyły nam wszystkim podczas szkolnych obchodów kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Powrót na początek strony