Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Dzień Misia i Piżamy

uczennica z misiem

Piątek 24  listopada 2023 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spędzili w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Powód tej radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzach to zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Piżamy i Dzień Misia.

Czy wypada przyjść do szkoły w piżamie? W piątek w naszej szkole było to wręcz mile widziane. Dlaczego w piżamie? Otóż dlatego, że nasi uczniowie włączyli się w akcję, która ma na celu uzmysłowienie młodym ludziom, że strój, który dla nich jest przeznaczony tylko do spania, dla dzieci przebywających w szpitalach stanowi podstawowy ubiór, w którym uczą się, bawią i odpoczywają. Tego dnia  solidaryzowaliśmy się z dziećmi ciężko chorymi, dla których piżama to nieodłączny atrybut każdego dnia.

Wraz z Fundacją „Gdy liczy się czas” - zajmującą się pomocą dzieciom przebywającym w szpitalach na oddziałach onkologicznych, chcieliśmy zwrócić uwagę na profilaktykę zdrowia i empatię, pokazać chorym dzieciom, że o nich myślimy i ich wspieramy. Mały gest może mieć ogromne znaczenie. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Ale jak cenne jest zdrowie, dowiadujemy się dopiero w chorobie. Zdrowie to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie. To odpowiedzialność i dbanie o siebie, i o bliskich.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów (a także nauczycieli  ) zaangażowało się w tę akcję.

W tym samym dniu świętowaliśmy również Dzień Misia, bo przecież misio tak bardzo pasuje do piżamki. Uczniowie mieli możliwość zmierzyć się ze swoją wiedzą podczas quizu o misiach, przygotowanym przez uczennice klasy 7b, 1LA i 1LB, poznać historię pluszowej przytulanki, dowiedzieć się, że  25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Wszyscy jednomyślnie uznali, że pomimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

A na długich przerwach uczniowie z misiami i w piżamach tańczyli tańce misia i znaną wszystkich belgijkę. To był naprawdę wspaniały dzień...

Dzień zakończył się konkursem fotograficznym na najbardziej kreatywne zdjęcie klasowe. Kto go wygra? Dowiemy się we wtorek

Powrót na początek strony