Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Klasa 2LB uczestniczyła w warsztatach językowych na UMCS-ie

klasa 2LB przed budynkiem Wydziału Filologicznego

17 marca 2023 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy naukowo-dydaktycznej pomiędzy naszą szkołą a Wydziałem Filologicznym UMCS. Dzięki temu uczniowie klasy 2LB mogli uczestniczyć w warsztatach językowych przygotowanych przez pracowników uczelni. Pierwsze zajęcia były prowadzone przez dr. Konrada Żyśko, który na przykładzie żartów w ciekawy sposób przedstawił zjawisko polisemii w języku angielskim. Uczniowie mieli również okazję posłuchać dr Aleksandry Trynieckiej, autorki książki dla dzieci „Bunky and the Walms”, która opowiedziała o swoich doświadczeniach pisarskich i zaproponowała uczestnikom warsztatów przetłumaczenie fragmentów jej książki.

Nasza młodzież chętnie i aktywnie brała udział w zajęciach, wykazała się dobrymi umiejętnościami językowymi oraz ogromną kreatywnością. Było to niewątpliwie cenne i ciekawe doświadczenie, które pokazało uczniom namiastkę studenckiego życia.

Tekst: Martyna Sikorska, 2LB
Zdjęcia: Kacper Niedziółka, 2LB

Powrót na początek strony