Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Sukcesy ortograficzne i literackie

nagrodzenie uczniowie.jpg

W środę 15 listopada 2023r. podczas „Południa Literackiego” w puławskim starostwie rozdano nagrody laureatom Powiatowego Konkursu Ortograficznego. W bieżącym roku z trudnościami ortograficznymi zmierzyło się 141 uczniów. Najlepsi w powiecie okazali się uczniowie naszego liceum: Julia Baryłka z kl. 4LD oraz Amelia Staniak i Piotr Szaniawski z kl. 2LA. Warto podkreślić, że nasi licealiści byli jedynymi nagrodzonymi w konkursie w kategorii szkół średnich. Natomiast wśród uczniów szkół podstawowych II miejsce zajął Dawid Irauth, a III Dawid Sawicki – uczniowie kl. 6a. Wszyscy nasi ortograficzni zwycięzcy to uczniowie pani Renaty Bany.

W czasie „Południa Literackiego” nagrodzeni zostali również laureaci Powiatowego Konkursu Literackiego „Pielęgnujmy wspomnienia" . Nagrody odebrali licealiści: Adam Franciszek Wojtowicz z kl. 4LA w kategorii wiersz i Wiktoria Bujała z kl. 1LE w kategorii opowiadanie - uczniowie pani Renaty Marcinko. W kategorii wiersz laureatką została również uczennica szkoły podstawowej Antonina Kozak z kl. 6a - przygotowana przez panią Renatę Bany. Nagrodzone wiersze i fragmenty opowiadań czytały uczennice naszej szkoły: Maria Miazga i Maria Michalska z kl.2LE oraz Gabriela Czerska i Antonina Chochowska z kl. 1LE.

Podczas uroczystości uhonorowano również polonistki. Pani Renata Bany otrzymała dyplom dla najlepszego nauczyciela za osiągnięcie największej liczby laureatów we wspomnianych konkursach zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, natomiast pani Renata Marcinko została doceniona za ogromne zaangażowanie i współtworzenie wydarzeń literackich MDK-u.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Powrót na początek strony