Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Wielki powrót „Gotowania z Krisem 2023”!

Quiz z kultury brytyjskiej

Kilkuletnia przerwa spowodowana pandemią nie pokonała naszego ducha dobrej zabawy i chęci nauki języka angielskiego od najlepszych.

W piątek 26.05.2023  wznowiliśmy, z nadzieją na cykliczną organizację, warsztaty kulinarne „Gotowanie z Krisem”. To wyjątkowe wydarzenie polega na samodzielnym przygotowaniu angielskiej szarlotki  „apple crumble” pod okiem czujnego nauczyciela języka angielskiego, native speakera i kucharza pasjonaty Krisa Malkina.

Tym razem mieliśmy potrójną dawkę autentycznego angielskiego gdyż obok Krisa, warsztaty poprowadził również Szymon Malkin, nasz absolwent, a prywatnie syn Krisa, oraz jego przyjaciel Neil, który niemalże prosto z lotniska zawitał w nasze progi. Warsztaty uroczyście otworzyła i zamknęła nasza dyrektor pani Agnieszka Czarnota.

Przygotowaliśmy jabłka z cynamonem i rodzynkami, ciasto a’la zakruszka i upiekliśmy nasze 8 szarlotek w szkolnym klubie – było bardzo ciepło i aromatycznie na całą szkołę, ponadto wesoło, energicznie, a 5 godzin minęło w oka mgnieniu! Nie obyło się bez quizu kulturowego o Wielkiej Brytanii, w którym prowadzący wyłonili głównego zwycięzcę Mateusza Szyszkę, drugie miejsce przypadło  Maciejowi Kotowi, a trzecie Brajanowi Krawczykowi - gratulujemy zwycięzcom, którzy w nagrodę otrzymali autentyczne angielskie słodycze.

Całość wydarzenia filmował Filip Lesiuk z 3LB, a Szymon Malkin, znany ze swych filmowych umiejętności, przygotuje dla was reportaż video z wydarzenia.

Gorące „apple crumble” z waniliowymi lodami zniknęło prawie w całości – apetyty dopisały po tak intensywnym dniu, a szarlotka była super smaczna.
Na zakończenie same pochwały, gdyż klasa 2LB pani Sylwii Wójtowicz zrobiła wrażenie na naszych gościach. „This has been the best cooking event of all” – tak skomentował nasze warsztaty Kris.

Gratulacje dla 2LB i zapraszamy na fotorelację w załączeniu oraz znacznie więcej zdjęć na fb. A po tak dużej dawce angielskiego, niektórzy zaraz po warsztatach robili zakupy w sklepie po angielsku, a inni śnili w tym języku w nocy.

Ewa Lipowska-Szymańska
Sylwia Wójtowicz 

Powrót na początek strony