Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Współpraca KEN-u z Instytutem Biologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

uczniowie

27 listopada  w ramach współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim uczniowie klas 2LC,3LC,3LF i 4LC  brali udział w warsztatach w Instytucie Biologii.  Mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych dotyczących między innymi hodowli komórek "in vitro”, biotechnologii żywności, produkcji witamin z użyciem bakterii i drożdży. Naszą ciekawość rozbudził sposób prowadzenia zajęć w ramach laboratorium maturzysty, podczas którego praktyczną wiedzę laboratoryjną  łączyliśmy z rozwiązywaniem problemowych zadań maturalnych.Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni i pełni nowych doświadczeń. Szczególnie  podobało nam się indywidualne podejście i przyjazna atmosfera, jaka panowała  podczas zajęć. Z pewnością rozważymy możliwość podjęcia studiów na tym uniwersytecie oraz  dalszą ścieżkę kariery zawodowej powiązaną z biotechnologią.

Uczennica klasy 3LF Patrycja Kosmowska

Powrót na początek strony