Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Dzień Kobiet

uczennice

„Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów…”
Te słowa Pierre de Brantome stały się mottem Dnia Kobiet obchodzonego w naszej szkole. Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w Pani życiu zdarzeń.  Te i wiele innych ciepłych słów usłyszały wszystkie Panie i Dziewczęta. W ten wyjątkowy dzień Panie zostały powitane kwiatami oraz motywującymi cytatami przez elegancko ubranych uczniów. W klasach i na szkolnych korytarzach czuć było wyjątkową atmosferę.   Każda klasa  świętowała to sympatyczne marcowe święto na swój sposób. Dziewczęta dla uczczenia swojego święta przyszły tego dnia w koronach lub ozdobnych opaskach.

A Samorząd Uczniowski z okazji Święta Kobiet  przygotował nietypowy konkurs na Damę KEN-u. Każdą licealną klasę reprezentowała jedna kandydatka, chociaż wszyscy wiemy, że każda z naszych uczennic jest damą na co dzień. W konkursie wzięło udział 20 wspaniałych Kobiet, którym towarzyszyli koledzy z klasy, gdyż jedną z konkurencji był salonowy taniec  - walc. I tu już widać było wysoki poziom elegancji i szyku. Pary zatańczyły walca wprost turniejowo. Jury łatwego zadania nie miało. A konkurencje były zróżnicowane. Jednak najważniejszym było podkreślenie dobrych manier, kultury osobistej i szacunku do innych, gdyż takie cechy posiada Prawdziwa Dama. Dodatkową atrakcją był występ naszego wspaniałego zespołu KENSINGERS.

Damą KENu została Zuzanna Czachurska z klasy 3 LA, I wice - Damą Kinga Kolbus z klasy 3 LA i II - wice Damą Maja Łagowska z klasy 2 LB.

Wszystkich Dziewczętom gratulujemy  i przypominamy, że, „nic nie czyni kobiety piękniejszą niż jej wiara w to, że jest piękna”, a "uśmiech jest najpiękniejszym makijażem kobiety” , więc uśmiechajmy się często, bo jest to zaraźliwe.

Powrót na początek strony