Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Maturzyści 4 LB i 4 LE w stolicy!

Teatr Muzyczny Roma

W minionym tygodniu uczniowie klas 4 LB i 4 LE pod opieką nauczycielek pań Marzeny Szymczak, Katarzyny Witkowskiej, Małgorzaty Kędzierskiej i Renaty Marcinko udali się na wycieczkę do Warszawy.
Swój pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania wystaw znajdujących się w Muzeum Narodowym – jednym z najstarszych muzeów sztuki w Polsce.
Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy stałe ekspozycje, które przeniosły nas w czasy starożytnych Egipcjan, antycznej Grecji oraz średniowiecza. Jednak najwięcej doznań estetycznych przyniosło nam obcowanie z pięknem sztuki XIX wieku. Oglądaliśmy najwybitniejsze dzieła polskiego malarstwa; obrazy: J. Matejki, A. i M. Gierymskich, J. Chełmońskiego, J. Malczewskiego, S. Wyspiańskiego oraz wielu innych artystów.
Podziwialiśmy dzieła sztuki doskonale nam znane z kart szkolnych podręczników, jednak odczucia towarzyszące oglądaniu ich oryginałów są bezcenne i niepowtarzalne.
Czwartkowy wieczór spędziliśmy w Teatrze Muzycznym Roma, oglądając znakomity musical ,,Aida” opowiadający o wielkiej miłości w czasach faraonów.
Poruszeni piękną historią oraz znakomitą muzyką Eltona Johna z żalem wracaliśmy do Puław, tym bardziej, że to już nasza jedna z ostatnich wspólnych wycieczek. Teraz przed nami przygotowania do matury.

Powrót na początek strony