Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Mieszko Adamski – nasz utalentowany!

autor prac i nauczyciele na tle wystawy

Tego jeszcze nie było – jedyna w swoim rodzaju wystawa prac plastycznych i rzeźb zaprasza na górny hol  przy sali 84. A jest co podziwiać, gdyż nasz kolejny utalentowany - Mieszko Adamski z klasy  1LF  - otacza nas naturą i przenosi między innymi do prehistorycznego świata dinozaurów i skamielin. Natura tu ożywa i czaruje głębią wód, kształtami i formami. Te obrazy naprawdę pobudzają wyobraźnię i pozwalają na daleką podróż w dawno miniony świat. Nie zapomnijcie zajrzeć do gabloty po lewej stronie wystawy – kryją się tam prawdziwe cuda. Rzeźby dinozaurów własnoręcznie wykonane przez Mieszka w glinie polimerowej. Z precyzją odzwierciedlone i pokolorowane – są prawdziwym rarytasem tej wystawy.

Uroczysty wernisaż miał miejsce w poniedziałek 27 marca w asyście zaproszonych kolegów i  koleżanek oraz wychowawczyni pani Agnieszki Szczerbetki, która z dumą mówiła o niezwykłej pasji swojego ucznia. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor pani Agnieszka Czarnota, a zaproszony gość, pan  Jarosław Ćwiek, artysta grafik i wieloletni dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie, a prywatnie wujek Mieszka, pięknie i inspirująco mówił o sztuce i jej roli w życiu młodego człowieka.

Mieszkowi gratulujemy niezwykłej pasji do natury, prehistorii i talentu artystycznego, a wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na wystawę przy sali 84.

Ewa Lipowska-Szymańska   

A oto biogram:
Nazywam się Mieszko Adamski i jestem uczniem 1LF. Uwielbiam naturę i to ona jest moją główną inspiracją jeśli chodzi o sztukę. Nie ograniczam się jednak wyłącznie do nadal żyjących stworzeń. Często tworzę przy użyciu akwareli lub farb gouache, ale najpewniej czuję się w ołówku. Rzeźbię z gliny polimerowej, którą potem wypiekam i maluję.

ma.jpg

Powrót na początek strony