Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

„Nasi utalentowani” – Oliwia Miturska

Uczniowie i autorka prac na tle wystawy

Otwieramy nowy rok szkolny pierwszą wystawą z cyklu „Nasi utalentowani” o bardzo wyjątkowym charakterze.

W czwartek 29.09.2022 miało miejsce bardzo uroczyste otwarcie wystawy przy sali 84, którego dokonała Pani Dyrektor Agnieszka Czarnota. Nie zabrakło też Pani Jolanty Rzeźnik – wychowawczyni Oliwii, a także kolegów i koleżanek z jej dawnej klasy oraz społeczności naszej szkoły.

Swoimi pracami zgodziła się podzielić z Wami nasza zeszłoroczna absolwentka – Oliwia Miturska z klasy matematyczno-fizycznej. Nie sposób wymienić wszystkich jej zalet, bo żadna wiedza nie jest dla niej trudnością, dobro rozdziela wokoło, a piękno jej prac sprawia, że świat staje się lepszy.

Wystawa tym bardziej cieszy, że po raz pierwszy nasza była uczennica wraca do nas ze swoimi pracami. Z dumą też patrzyliśmy na naszych już dorosłych wychowanków, którzy wspierali Oliwię w tym ważnym dla niej momencie. 

Oliwia wybrała studia językowe w zakresie języka portugalskiego na UW, ale jak widać rysunek jest nadal istotną częścią jej życia. Jej prace zapierają dech w piersiach. Realizm jest tak głęboki, że widz zastanawia się, czy patrzy na zdjęcie, czy na rysunek. Zapewniam Was – ta uczta dla oka i serca przygotowana ręką Oliwii  na długo zapadnie Wam w pamięć – zapraszamy!

Powrót na początek strony