Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Ogólnopolskie sukcesy literackie naszych licealistek!

Uczestniczki konkursu

Ogólnopolski konkurs ,,Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele” ogłoszony przez Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka został rozstrzygnięty.

Na konkurs nadesłano 1513 prac.

W kategorii  szkół ponadpodstawowych uczennice naszego liceum uplasowały się w ścisłej czołówce.

I miejsce zajęła Natalia Lisowska z klasy 3 LA– uczennica pani Renaty Marcinko.

Wyróżnienie uzyskała  Alicja Szczerbetka z klasy 4 LE –uczennica także pani Renaty Marcinko.

Uczestniczki konkursu wykazały się nie tylko wielkim talentem literackim, ale i ogromną wiedzą o swoich rodzinach oraz podzieliły się osobistymi przeżyciami związanymi z życiem rodzinnym. Pokazały relacje, jakie panują w ich domach. Podkreśliły rolę rodziców i dziadków w kształtowaniu charakteru młodego człowieka. Ukazały wartości, którymi należy kierować się w życiu, aby stworzyć silne więzi rodzinne. Pisały o miłości, która przejawia się w drobnych czynach i gestach członków rodziny względem siebie; miłości, która pokonuje trudności i jest fundamentem dla następnych pokoleń.

Gala Finałowa Konkursu z udziałem m.in. Pełnomocnika Ministra Edukacji i Nauki ds. Rodziny i wicedyrektora ORE oraz Kuratorów Oświaty  odbyła się w Centralnej Bibliotece Wojskowe w Warszawie. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg  podziękowali uczestnikom za udział w konkursie i podkreślili rolę rodziny w życiu każdego człowieka. Ogłoszono nazwiska laureatów oraz wyróżnionych i wręczono nagrody. Zdobywcy I miejsca otrzymali vouchery na rodzinny pobyt w hotelu w górach.

Jesteśmy  dumni z literackich sukcesów naszych uczennic.

Serdecznie im gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!

Powrót na początek strony