Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Projekt eTwinning w języku hiszpańskim

etwinning.jpg

W grudniu rozpoczęliśmy realizację projektu eTwinning pt. Personajes hispanos (Osobowości hiszpańskie). Naszymi europejskimi partnerami będą trzy szkoły z Portugalii, szkoła z Mantsala w Finlandii oraz liceum z Inowrocławia. W projekcie biorą udział osoby, które uczą się języka hiszpańskiego, gdyż to właśnie w tym języku jest realizowany projekt.

Poprzez różnorodne działania projektowe uczniowie klas drugich liceum naszej szkoły będą mieli okazję poznać ciekawe postaci ze świata kultury hiszpańskojęzycznej. Uczniowie zostaną między innymi zaangażowani w tworzenie czasopisma dotyczącego sławnych hiszpańskich osobowości. Jednym z głównych celów projektu jest przełamanie bariery językowej i swobodniejsze używanie języka, który uczniowie poznają w szkolnych ławkach.

Pierwszy etap projektu za nami – podział na międzynarodowe grupy, które opracują artykuły dotyczące muzyków, malarzy, tancerzy, polityków hiszpańskich. Udało nam się również przedstawić i poznać uczestników projektu z innych krajów. Wszystko to dzięki prezentacjom wykonanym w programie voki czy canva. Oto kilka z nich.

Powrót na początek strony