Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Spotkania z absolwentami KENu!

absolwenci i uczniowie

W poniedziałek 13 lutego, a następnie w środę 15 lutego 2023 roku na lekcjach języka angielskiego miały miejsca spotkania uczniów klas: 4LAp i 2LB z absolwentami naszej szkoły z 2021 r. - Magdaleną Rayską i Szymonem Malkinem. Obydwoje studiują psychologię po angielsku na Uniwersytecie Warszawskim w Warsaw International Studies in Psychology.

Magda opowiedziała po angielsku klasie 4LAp o swojej uczelni, kierunkach, jakie można obrać i specjalizacjach, zaznaczając, że jej wybór pada na psychologię kliniczną, jako przyszły obszar zawodowy. Mogliśmy nawet zobaczyć  artykuł naukowy jej autorstwa. To było ciekawe spotkanie, które upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Magdalena przekazała szereg cennych informacji, istotnych przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia.

Natomiast Szymon Malkin odwiedził klasę 2LB. Nasz gość również studiuje psychologię po angielsku na Uniwersytecie Warszawskim w Warsaw International Studies in Psychology. Wszystkie wykłady i ćwiczenia odbywają się po angielsku i właśnie w tym języku rozmawiał z nami podczas spotkania na lekcji języka angielskiego. A ponieważ Szymon jest „native speakerem”, przyjemność była tym większa i nauka ogromna. Opowiedział nam o swoich studiach i o tym, jaka dziedzina psychologii najbardziej go interesuje - a jest to neuropsychologia. Bardzo ciekawie i szczerze odpowiadał też na wszystkie pytania dotyczące tajemnic naszego umysłu. Spotkanie było inspirujące pod względem wyboru dalszej drogi naukowej i przyszłej kariery. Na pewno dzięki  niemu niektórzy zainteresowali się psychologią lub utwierdzili w swoich planach studiowania tego kierunku. Było to zarówno ciekawe doświadczenie, dzięki interesującej osobowości naszego gościa, jak i nauka angielskiego w praktyce.

Powrót na początek strony