Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Sukcesy w 50. Olimpiadzie Języka Angielskiego!

Uczniowie w holu szkoły

Z wielką przyjemnością informujemy, że dwoje uczniów naszej szkoły, a mianowicie Aleksandra Weiner z 4LD (opiekun p. Beata Giowanoli) oraz Aleksander Hostman, 4LAp (opiekun p. Ewa Lipowska-Szymańska) zakwalifikowało się do etapu okręgowego 50. Olimpiady Języka Angielskiego.

Etap szkolny miał miejsce 4.11.2022, natomiast etap okręgowy obejmuje część pisemną, która odbyła się w dniu 9.01.2023, oraz część ustną zaplanowaną na 13-14.02.2023, do której zakwalifikował się Aleksander Hostman.

Wielkie gratulacje i uznanie należy się obydwojgu naszym uczniom, gdyż olimpiada jest niezwykle wymagającym konkursem pod każdym względem. Wymagana jest precyzyjna wiedza gramatyczno-leksykalna jak również znajomość historii, geografii, literatury i współczesnych realiów krajów anglojęzycznych. Konkurs wymaga znajomości języka na poziomie rodzimych użytkowników języka angielskiego, a więc kwalifikacja do etapu  okręgowego to wielki sukces naszych uczniów na polu języków obcych.

Trzymamy kciuki za powodzenie Aleksandra Hostmana na egzaminie ustnym i wierzymy, że etap centralny jest już w zasięgu ręki!

Powrót na początek strony