Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Wielki sukces utalentowanych recytatorek

Z dumą informujemy o sukcesie uczennic naszej szkoły w turnieju recytatorskim w ramach XVII Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej " Żeby Polska była Polską".
Doskonałą recytacją mogą pochwalić się nasze trzecioklasistki - Antonina Przybyś z klasy 3 b zajęła zaszczytne  I miejsce i miała zaszczyt występować podczas koncertu laureatów na scenie POK " Dom Chemika".  Antonina Kasperek z klasy 3 a, zajęła 3 miejsce w turnieju recytatorskim, natomiast wyróżnienie otrzymała Alicja Szczawińska z klasy 3 a. Znakomicie zaprezentowały się także uczennice naszego Liceum: Weronika Sierocka z kl. 1LD zajęła 1. , a Karolina Starek z kl. 3LA - 3. miejsce.
Udział w przeglądzie był okazją do uczczenia ważnych postaci i wydarzeń dla naszego narodu i niepodległości Polski. Tegoroczna XV edycja Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej „Żeby Polska była Polską” poświęcona była kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, Tadeuszowi Różewiczowi oraz Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu, wybitnym postaciom ustanowionym przez Sejm RP patronami roku 2021.

Powrót na początek strony