Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Szlakiem Świąt Narodowych – Wiwat Maj

IMG_20220428_081141.jpg

To już ostatnie zajęcia w ramach projektu Szlakiem Świąt Narodowych. Tym razem uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej poznawali historyczne tło, przebieg i wpływ na dzień dzisiejszy majowych świąt państwowych. Wybór tematu spotkania był oczywisty, ponieważ 1 maja będziemy obchodzić Święto Pracy, 2 maja Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 3 maja - Święto Konstytucji.
Każe z nich ma swoją specyfikę, o każdym warto posiadać wiedzę.
Z tej okazji, w ramach projektu "Szlakiem Świąt Narodowych", najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji z udziałem starszych koleżanek, uczennic 3LAp, Doroty i Malwiny. Licealistki przygotowały na te zajęcia mnóstwo atrakcji.
Pierwszoklasiści sprawdzili swoją patriotyczną wiedzę, rozwiązując quiz o Polsce. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii genezy Święta Pracy. Dowiedziały się, dlaczego Dzień Flagi obchodzimy 2 maja oraz na czym polegało liberum veto.  Ich zadaniem było odnalezienie w niezwykłym labiryncie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego (przypomnijmy, że za jego panowania uchwalono konstytucję). Zarówno z tym, jak i innymi zadaniami pierwszaki poradziły sobie fantastycznie!

Pliki do pobrania

Powrót na początek strony