Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Dżentelmeni są wśród nas

zwycięzca konkursu

3.10 w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Chłopaka. Oczywiście w każdej klasie dziewczyny pamiętały o swoich kolegach i zorganizowały świętowanie w swoich oddziałach klasowych,  jednak ogólne obchody też miały miejsce. Jest to przecież ważne święto dla męskiej części społeczności szkolnej.

Dzień rozpoczęły uczennice liceum, które przygotowały quiz z nagrodami:  dodatkowymi nieprzygotowaniami.

Główną atrakcją tego dnia były wybory Dżentelmena KEN-u przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Wiadomo, że w naszej szkole nie brakuje dobrze wychowanych uczniów, więc wybór był naprawdę trudny. Kandydata z klas zgłaszały koleżanki, bo przecież to one wiedzą, kto na co dzień jest Dżentelmenem. A kandydatów było aż … 32 (9 ze szkoły podstawowej i 23 z liceum).
Plebiscyt miał na celu przypomnienie Panom, że kobiety uwielbiają dobre wychowanie,  maniery, uprzejmość, szarmanckość, a kultura osobista często otwiera różne „drzwi”.

Jury łatwego zadania nie miało. Konkurencje miały je ułatwić, ale kandydaci świetnie radzili sobie z zadaniami: czesanie modelek w dwa warkocze, wiązanie krawata, dobór stroju damskiego na specjalne okazje, tańczenie poloneza czy dyplomatyczne odpowiedzi na niełatwe pytania. Emocji nie brakowało, a kandydaci dali z siebie wszystko. Ostatecznym zwycięzcą, a tym samym Dżentelmenem KEN-u Szkoły Podstawowej został Jan Wójcik z klasy 5 b, a Dżentelmenem KEN-u Liceum Ogólnokształcącego Arkadiusz Szaruga – uczeń klasy 4 LA. GRATULUJEMY!!!!!!

Gratulujemy wszystkim kandydatom, każdy z Was jest wyjątkowy i każdy jest prawdziwym Dżentelmenem.
A wszystkim chłopakom jeszcze raz życzymy: gwiazdki z nieba, kasy ile trzeba, słońca w błękicie i samych uśmiechów przez calutkie życie.

Powrót na początek strony