Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach

Nasza utalentowana – Alicja Szczawińska z 5A!

grupa młodzieży na tle wystawy

Tym razem celebrowaliśmy talent waszej koleżanki Alicji Szczawińskiej z 5 klasy szkoły podstawowej. Wernisaż miał miejsce we wtorek 21 maja 2024 na górnym holu. Wśród zebranych znaleźli się uczniowie klasy 5A SP z wychowawczynią panią Anetą Jaworską oraz uczniowie klasy 1LA, którzy nagrodzili naszą artystkę gromkimi brawami. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor pani Teresa Frydrych, która nie kryła podziwu dla talentu Ali i obdarowała ją słodkim upominkiem.

Zapraszamy wszystkich na górny hol do zapoznania się z pracami Ali, które są dowodem talentu młodej artystki. Zobaczycie różnorodne techniki i tematy, ale postać wybija się na pierwszy plan i pokazuje, że Alicja wypracowała już swój indywidualny styl rysowania twarzy, sylwetki – dojrzały i charakterystyczny. Prace są jednocześnie pełne wdzięku i czarują widza.  
Oto biogram Alicji:

Mam na imię Alicja i jestem uczennicą klasy 5A szkoły podstawowej w Puławach.

Rysowaniem zajmuję się od najmłodszych lat. Korzystam z różnych technik malarskich: ołówek, węgiel, farby olejne oraz markery. Chcę sprawdzić w której z nich będę czuła się najlepiej. Na chwilę obecną najlepiej pracuje mi się markerami.

W wolnych chwilach, kiedy akurat nie zajmuję się rysowaniem, słucham muzyki, bawię się z moim kotem, układam puzzle, piszę opowiadania, a także lubię jeździć na rolkach. Ostatnio zainteresowałam się robieniem na szydełku do czego zainspirowała mnie moja koleżanka.

Ewa Lipowska-Szymańska

Powrót na początek strony